Sektörün Güvenilir Toptancısı

Bayi Girişi
+90 (212) 245 77 18info@ideaelektronik.com.tr
"Ses & Işık & Görüntü Sistemlerinde A dan Z ye Profesyonel Çözümler..."
Menüler
Ev Güvenligi, Ofis ve işyerleri için güvenlik Sistemleri

Ev Güvenligi
Mümkünse giriş kapınızı çelik kapı yaptırınız ve evde olsanız dahi mutlaka kilitli tutunuz. Kilitli olmayan çelik kapı ahsap kapıdan farksızdır. Evde bulunmadıgınız zamanlarda geceleri lambalardan birini açık bırakmaya özen gösteriniz. Dış güvenligi saglamak amacıyla yeterli oranda çevre aydınlatması saglayınız veya yetkililerden talep ediniz. Evinize veya işyerinize yeni taşındıysanız kapı kilitlerini mutlaka degiştiriniz. Çelik kasanızda fazla miktarda para veya ziynet esyası bulundurmayınız, bunun yerine banka kasalarını tercih ediniz. Kapıcıdan binanıza giren çıkanlara, seyyar satıcı ve pazarlamacılara dikkat etmesini ve şüpheli durumlarda anında Polise bilgi vermesini isteyiniz. Evinizde yanlız olduğunuz zaman kapınızı tanımadığınız kişilere açmayın. Kapınızda mutlaka zincir bulundurunuz. Tatilde olduğunuzda evinizin posta kutusuna gelen mektupları ve tanıtım broşürlerini tanıdıklarınıza zaman zaman aldırınız. Etrafınıza mal varlığınızdan bahsetmeyiniz. Kapı anahtarınızı paspas altı, ayakkabı içi, elektrik , su saati yani vb. yerlerde saklamayınız. 
Değerli mücevherlerinizin fotograflarını veya kamera ile görüntülerini degişik açılardan çekip bir yerde muhafaza ediniz. 
     
Ofis ve işyerleri için güvenlik
 Ev ve işyerlerinize kuracağınız Alarm Sistemi ve Güvenlik Kamera Sistemleri Güvenliginiz için en iyi çözümdür. 


 Kıymetli mallarınızı cam vitrinde degil iç kısımlarda sergileyiniz. Çalışma saatleri dışında çelik kasanızda para ve ziynet eşyası bulundurmayınız. Çelik kasaların matkap vb gibi aletlerle açılabildigini unutmayınız. Iç ve dış aydınlatmaya önem gösterilmelidir. Anahtarı kullanan isçiniz işten ayrıldı ise kilitleri degiştiriniz. Para bozdurma veya yer sorma gibi sebeplerle kısa süreli de olsa tanımadığınız bir kişi iş yerinizde iken iş yerinizi terk etmeyiniz. Ev veya işyerinizden ayrıldığında kasanın anahtarını mutlaka yanınıza alınız. Kapı anahtarınızı paspas altı, ayakkabı içi, elektrik , su saati yani vb. yerlerde saklamayınız. Iş yerinize ve evinize taktıracağınız Alarm Sisteminin caydırıcı etiketi ve işareti olmalıdır. Iş yeriniz han içindeyse hırsızların içeride bir yerde saklanabilecegini unutmayınız.Merdiven altları, kömürlük vb. gibi yerleri kontrol ediniz. İşe alacagınız kişilerin kimlik bilgilerini ve referanslarını mutlaka alınız, güvenirliklerini teyit ediniz. İş yerinizin kepenğinin çok rahat açılabilecegini hırsızlık olaylarının % 90'ının kepenk kesilerek gerçekleştiğini unutmayınız. Kapıya çok yakın yerlere hafif ve degerli eşyalarınızı bırakmayınız. Elektronik eşyalarınızın, özellikle Notebook bilgisayarlarınızın seri numaralarını bir kenara not ediniz.